ضرورى اسطوره قهرمان مسابقه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ضرورى: اسطوره قهرمان مسابقه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبان، احياگر مطالبات گمشده

«کارگروه هایی جهت مشورت به دولت تشکیل شود»؛ این موضوعی بود که روز گذشته مرتضی حاجی، فعال سیاسی اصلاح طلب اعلام کرد. بی تردید اصلاح طلبان نقش بزرگی در پیروزی دکت

اصلاح‌طلبان، احياگر مطالبات گمشده

اصلاح طلبان، احياگر مطالبات گمشده

عبارات مهم : سیاسی

«کارگروه هایی جهت مشورت به دولت تشکیل شود»؛ این موضوعی بود که روز گذشته مرتضی حاجی، فعال سیاسی اصلاح طلب اعلام کرد. بی تردید اصلاح طلبان نقش بزرگی در پیروزی دکتر روحانی در انتخابات های 92 و 96 داشتند و البته وعده هایی به مردم دادند که تحقق آن را مستلزم رأی دادن به روحانی عنوان کردند. بنابراین طبیعی است در جهت تحقق وعده ها به دولت کمک کنند و خود را بخشی از یاران روحانی با وظیفه حفظ اعتماد جامعه بدانند. آن طور که خبر رسیده هست، بزرگان جریان اصلاحات به تدوین برنامه ای پرداخته اند که در آن مراحل همراهی با دولت به صورت مشخص و براق تعیین شده است است.

اصلاح‌طلبان، احياگر مطالبات گمشده

این برنامه مشمول بر چند فصل است که هر بخش به موضوعی تخصیص داده شده است دارد، مانند تعاملات دولت با احزاب و جریانات سیاسی، نحوه خدمات رسانی اجتماعی به بخش های آسیب پذیر و نهادینه کردن اجرای قانون در امور شهری، پیشنهاداتی جهت خروج از رکود اقتصادی و آرام سازی فضای اقتصادی کشور و… هست. از سوی هریک از این بخش ها، برنامه هایی تدارک دیده شده، یا در حال تدوین است تا به دولت ارائه شود. به نوعی می توان اذعان داشت که اصلاح طلبان مشاوران بدون حکم رسمی روحانی هستند که هدفشان تحقق وعده های دولت و نشاندن لبخند رضایت بر لبان جامعه هست. البته عنوان مهمی در این میان است که دیروز مرتضی حاجی این چنین به آن اشاره کرد: «حمایت از دولت در دستورکار اصلاح طلبان است و در تمام این مدت ما آن را عملی کردیم. البته این حمایت نباید به آن معنی تلقی شود که هر اقدامی از طرف دولت یا بخش هایی از آن انجام شود، اصلاح طلبان چشم بسته حمایت می کنند.»

انتقاد و حمایت

«کارگروه هایی جهت مشورت به دولت تشکیل شود»؛ این موضوعی بود که روز گذشته مرتضی حاجی، فعال سیاسی اصلاح طلب اعلام کرد. بی تردید اصلاح طلبان نقش بزرگی در پیروزی دکت

حاجی تاکید کرد: نقد دولت، حمایت از دولت است و جلو اشتباهات بزرگ تر را می گیرد و آن را در مسیر سریع تری قرار می دهد. اصل اساسی اصلاح طلبان، حمایت از دولت هست، ولی در مواقعی که مورد نیاز باشد، آن را نقد می کنیم. وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با اشاره به اینکه مشورت دادن به دولت می تواند آن را در جهت عملکرد بهتر یاری کند، گفت: مناسب ترین شیوه آن است که کارگروه های مشترکی در حوزه های متفاوت با حضور نمایندگان دولت و تشکل های حامی آن تشکیل شود که در آن برنامه هایی با محورهای عملکرد هرچه بهتر تدوین و به دولت ارائه شود که این اقدام می تواند دولت را در مسیر مطلوبی قرار دهد.

وی راجع به فعالیت های کمیته تعامل اظهار داشت: کمیته تعامل شورای عالی سیاستگذاری بعد از انتخابات یک دیدار با مدیر جمهور داشته است که در آنجا مقرر شد هر ۲ الی ۳ماه یک بار این دیدار تکرار شود البته به شخصه اعتقاد دارم که تنها دیدار، بافایده نیست، بلکه کارگروه ها باید به یک جمع بندی برسند و گزارشات خود را در آنجا به مدیر جمهور ارائه کنند تا مسیر هرچه بهتر به پیش برود. وزیر اسبق آموزش و پرورش راجع به پیشنهاد بعضی از اصلاح طلبان مبنی بر اینکه جریان اصلاحات کار خود را به صورت جبهه ای دنبال کند، گفت: در حال حاضر یک جبهه وجود دارد و در مقطع انتخابات توسعه پیدا می کند. اینکه بخواهیم بگوییم همه نظرات اصلاح طلبان از یک بلندگو و یک زبان جاری شود، علی القاعده ممکن نیست.

وی افزود: باید یک شرکت منسجم حزبی با سازوکار مناسب که در آن اصلاح طلبان نظرات خود را تجمیع کنند، تشکیل شود تا افراد بتوانند به توافق دست یابند. این عضو کمیته تعامل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی عملا به نظر نمی آید که این نظریه تحقق پیدا کند.

اصلاح‌طلبان، احياگر مطالبات گمشده

باید این را بپذیریم در جبهه اصلاح طلبان مواردی وجود دارد که آن نظرات صددرصد یکسان نیست، ولی مصلحت جمع ایجاب می کند که در مقاطعی حداکثر هماهنگی فراهم شود و با یک سازوکار دموکراتیک که با اکثریت آرا هم همراه باشد، تشکل هایی که زیر این نام تجمع می کنند، به یکدیگر احترام بگذارند و فعالیت کنند. وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با اشاره به اینکه در وقت انتخابات رفتارهایی این چنینی زیاد نمود پیدا می کند، عنوان کرد: اگر می خواهیم یک سازوکار منسجم داشته باشیم، باید با برطرف نواقص احتمالی و بررسی و شناسایی نقاط ضعف و قدرت، بتوانیم بیش از پیش این تشکیلات را گسترش دهیم. وی در ادامه تصریح کرد: ما سال گذشته نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کردیم و تحت عنوان جبهه، نتایجی که مدنظرمان بود، به دست آوردیم. در سه انتخابات اخیر نیز همین روش را به کار بردیم؛ البته این به آن معنا نیست که دیگر پیشنهادها قابل بررسی نباشند. حاجی تاکید کرد: جهت هر تغییری رویکرد بزرگان اصلاحات و احزاب اصلاح طلب باید با یکدیگر به جمع بندی برسند.

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: سیاسی | برنامه | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs